21 lipca o godz. 17:00 na antenie Polskiego Radia senator komentował marsz środowisk LGBT.

Link do odsłuchania materiału: https://polskieradio24.pl/130/6802/Artykul/2344574,Senator-Grzegorz-Peczkis-PiS-czy-mamy-byc-obojetni-gdy-depcze-sie-wartosci-katolickie

 

– Jestem osobą wierzącą i bardzo boli mnie, gdy środowiska LGBT obrażają wartości i świętości chrześcijańskie – powiedział Grzegorz Peczkis, senator Prawa i Sprawiedliwości. – Trzeba zrobić coś konkretnego, by zatrzymać to zepsucie – dodał.

Rzucanie kamieniami, jajkami i petardami. W ten sposób przeciwnicy Marszu Równości, który po raz pierwszy przeszedł ulicami Białegostoku, próbowali zakłócić jego przebieg. Policja musiała użyć gazu, gdyż doszło do zamieszek. Poinformowano, że w ich wyniku zatrzymano 25 osób.

Marsz równości w Białymstoku. Szefowa MSWiA: nie ma przyzwolenia na chuligańskie zachowania

– Marsz środowisk LGBT w  Białymstoku był rzeczą przykrą. Jeżeli chodzi o starcia, do jakich przy tej okazji doszło, to mieliśmy do czynienia ze skrajną nieodpowiedzialnością osób, które zezwoliły na manifestacje grup, co do których można było mieć przekonanie, że będą próbowały ze sobą rywalizować. Środowiska kibicowskie i homoseksualiści to dwa skrajnie odmienne pomysły na świat oraz systemy wartości. Można było być pewnym, iż dojdzie do spięcia. Być może komuś na tym zależało – wskazał senator Grzegorz Peczkis.

Agresywne propagowanie kultury grzechu

Rozmówca Polskiego Radia 24 zaznaczył, że środowiska LGBT w bardzo agresywny sposób starają się propagować swoje hasła i jak to określił senator „kulturę grzechu”. – Jako osobą wierząca tak właśnie to odbieram. Odczuwam bardzo głęboki ból, gdy obrażane są wartości chrześcijańskie. Jeden z biskupów zaznaczył, że nawet komuniści nie odważali się niszczyć wizerunków naszych świętości. Dziś mają miejsce rzeczy straszne dla katolików – zaznaczył.

„Należy zatrzymać to zepsucie”

Grzegorz Peczkis podkreślił, że nie wolno siedzieć z założonymi rękami, ale „trzeba zrobić coś konkretnego, by zatrzymać to zepsucie”.

Marsz w obronie rodziny przeszedł ulicami Białegostoku

– Czy mamy być obojętni, gdy depcze się nasze wartości? Oczywiście zdaję sobie sprawę, że nie wolno walczyć wręcz z grupami reprezentującymi środowiska LGBT mimo tego, że proszą się o to i chcą być bohaterami tej walki. Jeżeli ktoś tapla się w grzechu, to jego sprawa, ale niech nie wchodzi z tym w nasze spokojne życie – stwierdził polityk.

 

Źródło: https://polskieradio24.pl/130/6802/Artykul/2344574,Senator-Grzegorz-Peczkis-PiS-czy-mamy-byc-obojetni-gdy-depcze-sie-wartosci-katolickie