W piątek 19 lipca o godz. 12:00 gościem programu „W samo południe” na antenie Polskiego Radia był senator Grzegorz Peczkis. Cały materiał do odsłuchania znajduje się w załączonym linku.

https://www.polskieradio.pl/7/473/Artykul/2343704,Grzegorz-Peczkis-40-proc-poparcia-dla-Koalicji-Obywatelskiej-to-iluzja

– Jest nam, Polakom, również potrzebna mądra, inteligenta, stabilna opozycja. Tej opozycji nie mamy – ocenił w radiowej Jedynce senator Prawa i Sprawiedliwości Grzegorz Peczkis.

Nie będzie szerokiej koalicji ugrupowań opozycyjnych na jesienne wybory parlamentarne. Lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna ogłosił, że jego partia pójdzie do wyborów razem z Nowoczesną, Inicjatywą Polską i samorządowcami. Do Koalicji Obywatelskiej nie wejdą Sojusz Lewicy Demokratycznej ani Polskie Stronnictwo Ludowe. Obaj byli współkoalicjanci PO z majowych wyborów do europarlamentu tworzą własne bloki.

– Opozycja obnażyła się, skompromitowała zupełnie, rozbijając możliwość jakiegokolwiek wzajemnego porozumienia i stworzenia wspólnych list – stwierdził Grzegorz Peczkis. Wskazał, że patrząc statystycznie na wyniki poprzednich wyborów do Senatu, gdzie są jednomandatowe okręgi, opozycja miałaby teraz szanse wygrać większość mandatów, ale po ostatnich wydarzeniach „mówimy o sytuacji czysto teoretycznej”.

Gość Jedynki podobnie z dużą rezerwą odniósł się do zapowiedzi Grzegorza Schetyny, że jego celem w wyborach parlamentarnych jest poparcie na poziomie 40-45 proc. – W iluzjach na zapleczu partyjnym to może jest możliwe – skomentował Peczkis. Wskazał też, że nie wierzy w sukces bloku lewicowego, który nie potrafi się porozumieć i nie ma wspólnego języka. W ocenie gościa Jedynki u schyłku jest już formacja Roberta Biedronia, która nie ma struktur i poparcia „na dole”.

Grzegorz Peczkis odniósł się też do pomysłu likwidacji Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

 

Źródło: https://www.polskieradio.pl/7/473/Artykul/2343704,Grzegorz-Peczkis-40-proc-poparcia-dla-Koalicji-Obywatelskiej-to-iluzja