Pierwszy dzwonek szkolny zabrzmiał. 4 września br. w Zespole Szkół nr 1 odbyła się Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego 2017/2018. W tym szczególnym dniu, zwłaszcza dla pierwszoklasistów, swoje słowa do młodzieży i grona pedagogicznego skierował senator Grzegorz Peczkis, któremu ta szkoła jest szczególnie bliska. Senator w swoim wystąpieniu wspominał, że dawniej, będąc uczniem innej szkoły, nie raz grywał na perkusji w kanciapie przy głównej auli-

-Systematyczna i oddana praca grona pedagogicznego ale i personelu pomocniczego skutkuje stworzeniem doskonałych warunków do kształtowania zawodowego przyszłych specjalistów. Szczególnie cenne dla nas jest Wasze umiłowanie wartości zgodnych z wiarą i tradycją Narodu Polskiego. Przekazujecie je Waszym wychowankom i za to Wam serdecznie dziękuję – tymi słowami senator zwrócił się do grona pedagogicznego i pracowników szkoły.

Nie zabrakło też słów do młodzieży. – Jesteście obecnie w najprzyjemniejszym okresie swojego życia. Warto w tym krótkim czasie uczęszczania do szkoły skupić się na nauce, bo jeśli nie zmarnujecie tych kilku lat i nabierzecie fachowych umiejętności, będziecie mogli później spokojnie czerpać profity z posiadanej wiedzy.

Na koniec młodzież z ZS1 przedstawiła spektakl „Szkoła łączy wszystkich” inspirowany musicalem „Grease”.